9 Kasım 2013 Cumartesi

Tonari no Kaibutsu-kun OVA | İnceleme *SPOİLER*


13 bölümlük Tonari no Kaibutsu-kun tv serisi finali ilginç bir şekilde bitmişti. Animenin daha uzun olmasını isterdim yada 2. sezonu olsun derken onun yerine sevindirici  27 dakikalık  OVA geldi.Size önerim 13 bölüm ile OVA yı sakın bir tutmayın. Nedeni ise OVA'nın konusu edo döneminde geçiyor. Shizuku (Mizutani grubu) ve Haru (Yoshida grubu) iki ayrı gruba ayrılmış.  Bu gruplar birbirlerine düşmanlar. İki grup ilişkisini anlatan bir hikaye. Shizuku ve Haru grup lideri olarak ovada hiç tanışmıyorlar.
Shizuku'nun görevi öğretmenlik, kasabadaki çocuklara ders anlatıyor. Haru ise tv serisindeki
gibi okuldan nefret ediyor. Her şey Shizuku'nun kasabada tatlıyı yasaklamasıyla başlıyor. Tabi ki Yuuzan durur mu ortalığı karıştırıyor.
Bir birlerinin grup lideri olduğunu bilmeden Shizuku ve Haru arkadaş olur. Haru, Shizukaya  bir kaç şey öğretir. Yuuzan'ın ortalığı karıştıran planlarıyla Shizuku ve Haru bir birleriyle savaşmaya karar verirler. Bu planların Yuuzan'nın yaptığı ortaya çıkar.

OVA böyle devam ediyor eğer benim gibi Tonari no Kaibutsu-kun sever biriyseniz OVA açıkçası yeterli gelmedi.  Sanki aceleye getirmişler. Konu tam oturmamış gibiydi.
Edo dönemini daha iyi işleye bilirlerdi ve çok saçma bitti. Haru'nun elinden hiç bırakmadığı tavuğu uzaylı çıktı. Haru da uzaylıymış.
Haru uzaya gidip geri geliyor. Hadi OVA nın ilk başları iyi  desem sonunda Haruyu neden uzaylı yaptılar? diye soru sormaya başlıyorum...
Yine de izlemeye değer bir OVA :)

panres (yeliz -art) anime İnceleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.