3 Mayıs 2015 Pazar

... bu okuldan nefret ediyorum.


yeliz-art   J-drama tanıtım.

Lise draması izlemeyeli baya oldu.  Shiritsu Bakaleya Kôkô  izlediğim lise dramaları arasında konu farkı olan buydu diyebilirim. Başlarda izlemesem de olur diyerek.  Sonu nasıl olacak? Sorusunu sorup bitirdim. Dizinin bölüm sayısının kısa olması sıkılmadan izlettiriyor. 

"… okulun kapanmasına karşıyım.”  
 Bakada ruhunu korumaya çalışan ve  kavgaları durmadan devam eden  Bakada erkek lisesi yaşanan sorunlardan dolayı kapanma durumuna gelmiştir.  Okul kapanmasını önlemek için yönetim kurulu başkanının kararıyla lise Cattaleya kız lisesiyle birleştirilir.  Alınan kararla Bakada lisesi 2. derece Cattaleya olur.    


Cattaleya kız lisesi sınıf başkanı  Fumie ve seçilen kızlar Bakada lisesine  vardıklarında hiç alışık olmadıkları  bir okul  görürler.   Okulun her yeri dağınık, duvarları grafitilerle doludur.


Okulun eksiklerini  listeleyip  düzenlerler ama Bakada lisesi  başkanı Tatsuya  ve grubu  bu durumdan hoşnut değildir.
Sıralarının olmadığını gören Tatsuya ve grubu kuralları dinlemek istemez ve atılan sıralarını tekrar sınıfa getirmek isterler. 


Her iki grubun  söz hakkının geçmesi için  yapılan başkan oylamada  Fumie  başkan olur.  Cattaleya kızları  Bakada lisesinde kendi okullarındaki düzeni  devam ettirmeye çalışır.
 “… bu okuldan nefret ediyorum. Bu okul binası çok pis. Erkekler çok gürültücü. Çalışmaya odaklanabileceğim bir ortam yok. Güzel sıralar getirmiş olsak bile, kasten eski sıraları aradılar.  Konu okullarına gelince, çocuk gibi ellerinden geleni yaptılar. Kaba ve medeniyetsiz olduklarını düşünüyorum.  O erkeklerden nefret ediyorum.  Ama o çocuklar bu okulu seviyor.” 


 Cattaleya kızları ve Bakada erkekleri birbirlerinin düzenlerine ayak uydurmaya çalışırlar. Birbirlerini anlamaya çalışmaları sırasında arkadaşlıklarını sorgulamaya başlarlar. Çıkan sorunlarda birbirlerini desteklerler.  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.