14 Haziran 2015 Pazar

K-ON! Animesi okulu |gerçek yaşamdan mekan|

yeliz-art tanıtım

Animelerde kullanılan mekanların aslında gerçek hayattaki mekanların  aynısının kullanıldığını biliyor muydunuz? Bende en sevdiğim  k-on  animesini araştırdım. Araştırmalarım sırasında okula ziyaretlerin yapılabildiğini öğrendim. 
K-on animesinde Mio, Ritsu, Yui, Azusa ve Mugi’ nin gittiği okul.  Bu okulun merdivenlerini çok seviyorum.  Okulun adı  ise “Toyosato Elementary School” yani  Toyosato İlköğretim Okulu. Ayrıca okul  Japonya’nın Nagoya-Hikone de yer alıyor.


Animenin fanları için okul baya bir popüler.  Ne kadar gerçek yaşamdan yer verilen mekanlar olsa da  animedeki çizimde biraz farklılıkların olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.
Animede  okulun girişi kapısı ile gerçek hayattaki okulun giriş kapısı.Animede  Mio, Ritsu, Yui, Azusa ve Mugi’ nin okul bahçesindeki büst önündeki sahne.
İşte animedeki en sevdiğim yer. Okulun merdivenlerindeki  Tavşan ve Kaplumbağa heykelleri.

Animede  Mio, Ritsu, Yui, Azusa ve Mugi’ nin merdivenlerde oturduğu sahne.Ve   Mio, Ritsu, Yui, Azusa ve Mugi’ nin  müzik odası. Çay saatlerinde çaylarını iç dikleri masa, vitrin.Okul koridoru,  okulda sahneye çıktıkları yer.

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.