11 Aralık 2015 Cuma

Diabolik lovers ve Diabolik lovers more blood |inceleme|


yeliz-art anime inceleme


 Animenin  tanıtım ve haber  yazılarını okuduğum zaman konusu ilginç geldi. Açıkçası animeden çok  resimleri  daha güzel.  İzleyip izlememe konusunda kararsız kaldıktan sonra  12 bölümden oluşan animeyi izlemeye karar verdim.   Animenin en iyi tarafı fazla uzun sürmemesi.  Çizim konusunda biraz daha  özen  gösterilmesini düşünsem de  kendini izlettiriyor.  Birinci bölüm gizemli başlamasıyla anime daha da dikkat çekti.  Diğer bölümlerde neler olacak diye merak uyandırdı.  Açılış müziği ve  bölümleri saatle gösterme fikri ayrı bir güzel.  Anime Reverse Harem  olması  kıza  sadistçe davranıp durmadan kanını içmeleri tam bir vampir animesi.   Bölümlerin hepsinde “öff…  artık kan emmekten vaz geçinde  Yui neden burada onu açıklayın.” dediğim çok oldu.     Yui babasının isteğiyle altı erkek kardeş olan Sakamaki kardeşlerin evinde yaşamaya başlar.   Sakamaki kardeşlerin vampir olduğunu öğrenir ve babasının öz babası olmadığını öğrenmesiyle yıkılır dediğim an Yui hiçbir şey olmamış gibi saf saf  etrafta dolaştı.  Birde Sakamaki  kardeşlerin evinden ayrılma fırsatı varken üstelik Kanato’ nun Yui’ ye daha önceki gelinlere ne olduğunu gösterdikten sonra  yanlarında kalmaya devam eder.   Animenin en ilginç yanlarından biriside Yui’ nin rüyalar görmesi.  Gördüğü  rüyalar ise Sakamaki kardeşlerin annesi olan Cornelia ile ilgili olması.  Cornelia,   Yui’ nin bedenini  kullanarak tekrar hayata dönme planları gerçekleşecek zannettim anda Sakamaki kardeşler Yui’ ye değer verip onu kurtarmaları en şaşırtıcı sahnelerden biriydi.  Son sahnede Yui uyandığında “susadım” demesi    “Yui vampir mi oldu?” sorusunu sordum.   Diabolik lovers  tuhaf bir finalle  2.  sezon Yui’ ye ne oldu öğrenirim dedikten sonra.


Uzun bekleyişin ardından  2. sezonla  Diabolik lovers more blood  1. bölümde ilk sezon gibi  gizemli başladı. Yui’ nin rüyasında gördüğü ağaç ve hareket halindeki  bina en ilginç sahnelerden biri.  Yui, Sakamaki kardeşlerle akşam okuluna giderken uğradıkları araba kazasında karşılarına çıkan gizemli başka bir  dört vampir olan Kaza Mukami kardeşler karşımıza çıktığında Yui’ ye “Eve” demeleri en merak uyandıran sahnelerden biriydi.  Neden Yui’ ye Eve diyorlar ve her zamanki gibi Yui’ nin gördüğü rüyalar merak uyandırıyor.  1. bölümde Kaza Mukami kardeşler Yui’ yi kaçırmasıyla  Kaza Mukami kardeşlerin animeye dahil olması  anime hareketlenir  zannettiğimde tam tersi oldu.  1. sezonda Sakamaki kardeşleriyle Yui nasılsa 2. sezonda Kaza Mukami kardeşleri aynıydı.  Sanki 1. sezon seyrediyormuş havası yarattı. 


Yui ortalarda olmayınca Ayato hariç  Sakamaki kardeşler Yui kayboldu diye  aramaya bile çalışmadılar. 
Anime içerisinde Mukami kardeşlerin hayatlarıyla ilgili kesitlere yer verilmesi. Mukami kardeşlerin adam olmak istemesi Yui’ nin yani Mukami kardeşlerin deyimiyle Eve’  ye neden ihtiyaç duyulduğu ortaya çıkıyor.  
10. bölümde  ise Azusa, Kanato’ nun Teddy adı verdiği oyuncağı şömineye atıp Teddy’ nin yanmasıyla  ben Kanato’ nun  etrafa zarar vereceğini düşünüyordum aksine Kanato sakin durdu.
 Diğer yandan  anime içerisinde esrarengiz bir biçimde kurtlar, Shin Tsukinami ve Carla Tsukinami ortaya çıkar.  Bu iki karakterin animedeki yerlerini merak ettiğim zaman hayatta kalan kurucu olmaları. Tutulmada vampirlerin güçlerinin azalması, kurucuların ise güçlerinin artması  Yui’ nin son bölümde kanının ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor.   Üstelik Ruki’ nin  adam olabilmek için Yui’ nin iznini alıp kanını içer.  Tutulmayla tuhaf biten bir finalden sonra Yui’ nin 1. bölümden buyana gördüğü rüyayla  animenin 3. sezon  olacağı kendini belli ediyor.


8 yorum:

 1. Canım bloğunu takibe aldım ben de bloğuma beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz :) Ben de blogunuzu takibe aldım :D

   Sil
 2. 3. Sezonun ne zaman başlayacağı belli mi? Baya zamandır bekliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anime sezon finali yaptığı zaman okuduğum anime haberlerinde sonbahar 2016 diye yazı okumuştum ama sonbahar 2016 anime kartında göremedi. zexcs animation stüdyonun habelerinede bakmadım. Daha sonra takip etmedim.

   Sil
 3. 3.sezon ne zaman çıkıcak ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslı
   Anime ne zaman yayınlanacak ben de bilmiyorum. Anime haberlerinde pek fazla bilgi yok.

   Sil

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.