3 Nisan 2016 Pazar

Akagami no shirayuki-hime anime | tanıtım ve inceleme|

yeliz-art anime tanıtımve inceleme


   
akagami no shirayuki-hime 1. sezon
Akagami no shirayuki-hime animesini  dergi için anime konusu aramalarımda karşıma birkaç defa çıkınca merak edip  izlemeye başladım.  Animenin  en iyi tarafı izleyiciyi sıkmamasıydı.  Akagami no shirayuki-hime bu sene izlediğim animeler içerisinde birinci sırada ve benim favori listeme girdi. Karakter seçimleri ve seslendirmeler güzel seçilmiş.  Animede tek üzüldüğüm kısım bir an önce çizelim bitsin şeklindeki havasından kurtulup iyice konularının işlenmesini isterdim.  
   Animenin ana konusu Shirayuki’nin kırmızı saçlarının dikkat çekmesi ve bu yüzden Shirayuki’ nin başı belaya girmesi  1. sezonun ilk bölümünde  Shirayuki bu kırmızı saçları  doğup büyüdüğü  ülkenin prensi  Raji’ nin cariyesi olmamak için ülkeyi  terk eder.  Shirayuki  Tanbarundan ayrıldığı anda  Zen ile karşılaşır.  İlk bölümde animenin  konusunu  çabuk işlediklerinden Shirayuki,  Zen’ in   Clarines ülkesinin ikinci prensi olduğunu öğrenir ve bundan sonra  Shirayuki Clarines ülkesinde yaşamaya başlar.  Her bölümde Shirayuki  “ Bu benim kendi yolum… Kendi hikayem… bundan sonrada kendi yolumu da kendim çizmek istiyorum…”  diyor ve Clarines ülkesine geldiği anda kendi yolunu çizmeye çalıştığı gibi kendisi sarayda aktar çırağı olur. İlk bölümden bu yana  Zen, Shirayuki’ yi  gelecek her türlü tehlikeden  korumaya başlar.  İlerleyen bölümlerde Shirayuki ve Zen arasındaki yakınlık görünür.  Bu durumda  İzana, Zen ve Shirayuki arasındaki yakınlığı test eder.   Zen  etrafına kraliyet ailesinden geldiğini belli etmeden samimi davranır. Bu davranışı da  Shirayuki  ile aralarında mesafe olmadığını  gösterse de 1. sezon finalinde ise  Zen ve İzana halkı selamladığı zaman Shirayuki  halkın arasında
 Zen’ i seyrettiğinde hâlâ  aralarında mesafe olduğunu hisseder. 
akagami no shirayuki-hime
     Akagami no shirayuki-hime animesinin   1. sezon boyunca benim anlam veremediğim anime içerisinde rengarenk saçların olduğu  karakterlerin saçları dikkat çekmemesi sadece Shirayuki’ nin saçı dikkat çekiyor. Rengarenk saçlara bir çözüm bulmalarını isterdim.  Animenin 2. sezonu  ile ilgili haberleri ve konusunu takip etmediğim için  anime yayınlanmaya başlandığında  “Nasıl bir konu işlenecek?”  merak etmeye başladım.

anime  akagami no shirayuki-hime    Animenin 2. sezon 1. bölümünü izlediğim zaman  Obi’ nin , Shirayuki’ ye karşı olan ilgisi ilerleyen bölümlerde görünce   Obi karakterini  Shirayuki’ye  olan ilgisini işlemelerini istemezdim. Onun yerine başka bir karakter daha iyi olur diye düşündüm.  2. Sezonda  Shirayuki’ nin hayatı sakin olur dememe  kalmadı kırmızı saçları yüzünden başı yine belada olması Zen’ i tedirgin eder.  Tanbarun ülkesinin prensi  Raji’ nin  Shirayuki’ ye gönderdiği davetle  Shirayuki ve Obi Tanbarun na  gider. Shirayuki’ nin Tanbarundaki davette kaçırılması kaçırıldığı kişilerden başka birileri tarafından tekrar kaçırılması ayrı bir macera.  Bu durum karşısında Obi kendini suçlar, Zen ve Raji  anlaşarak  Shirayuki’yi  kurtarmaya çalışır. Karmaşık durumlardan biride Shirayuki’ yi ilk kaçıranlar Obi, Zen ve Raji’  ye yardım eder.  Bu  birlik sayesinde  Shirayuki ikinci kaçıranların elinden kurtarılır.  Bu olaylar içerisinde prens Raji’ nin eskiye nazaran değişen  davranışları  gerçek bir prens  gibi biraz olsun davranmaya başlar. İşte anime içerisinde en sıkıldığım bölümlerden bazıları Shirayuki’nin Tanbarunda prenses Raji ile olan sahneler ve  kaçırıldığı sahnelerdi.   Animeyi izlediğimde en sürpriz sahne ise !!!KOCAMAN BİR SPOİLER!!! Shirayuki’yi kaçıran ilk kişilerin başı  Shirayuki’nin  babasıymış.  Açıkçası çok ama çok şaşırdım.  Obi’nin gizemli geçmişinden biraz olsun anlatmaları güzeldi. İlerleyen bölümlerde beni güldüren Mitsuhide’ nin  bir bitkinin kokusuyla Zen’ e fazlasıyla sadık ve tuhaf davranışlarda bulunur.  2. sezonda İzana’ nın Shirayuki ve Zen’ i test etmesi devam ederken  son bölüme doğru beklenmedik bir şekilde onları onayladığını görmek şaşırtıcıydı. Son bölümde Shirayuki,  Raji tarafından Tanbarun hükümdarlığın arkadaşı ünvanı aldığında İzana, Shirayuki’ ye “Sen ve Zen arasındaki durumun nasıl olmasını istiyorsun?  Bunu senden hiç duymadım. Söyleyebileceğin bir şeyin var mı bilmiyorum gerçi.” sözlerine  Shirayuki  cevap veremeyince  Zen’ e olan duygularını sorgulamasına neden olur.  Anime  bitiminde son yazınca şaşırdım sanki 3. sezon gelecekmiş havasında bitirdiler.  Açıkçası böyle bir son beklemiyordum. Animeyi daha iyi bitirebilirlerdi.

karakterler

http://yeliz-artkoregunlugum.blogspot.com.tr/

http://yeliz-artkoregunlugum.blogspot.com.tr/

karakterler akagami no shirayuki-himeHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen yorumlarınıza link eklemeyin! Link eklenen yorumlar
Yayınlanmayacaktır! Blog linkinizi "blog keşif etkinliği"
postuna bırakabilirsiniz.

Yorumlarınızı merakla bekliyor olacağım! Eksik etmeyiniz:)
Teşekkürler, yeliz-art.